Виробнича практика

Виробнича практика для іноземних студентів в Німеччині - це спеціальна освітньо-виробнича державна програма обміну студентів Федерального агентства по працевлаштуванню (нім. Bundesagentur für Arbeit), яка надає іноземним студентам унікальну можливість від 6 до 12 місяців проходити оплачуване стажування за спеціальністю без відриву від навчання на підприємствах Німеччини. Наразі пропонуються наступні галузі для виробничої практики:

- сільське господарство;

- ветеринарна медицина;

- ландшафтний дизайн та озеленення;

- логістика та складська діяльність;

- електроенергетика;

- приладо- та машинобудування;

- ресторанна справа;

- готельний бізнес;

- туризм. 

Детальний перелік спеціальностей виробничої практики знайдете у розділі "Напрямки практики".

Мінімальна погодинна оплата практики з 1 січня 2024 року складає 12,41 євро в годину (відповідно мінімальний місячний дохід - приблизно 2097 євро), але може бути і більшою в залежності від напрямку практики (наприклад, в системній гастрономії за нічні зміни та (чи) святкові дні також здійснюється доплата в розмірі 15 % від погодинного окладу). Крім того, багато практикодавців використовують форми грошової мотивації студентів, тому оплата може бути і вищою. 

Німецьке законодавство суворо регулює трудові відносини для студентів-практикантів, тому іноземні студенти можуть бути зайнятими не більше 8-9 годин в день з 0,5-1-годинною обідньою перервою, 5-6 днів на тиждень. А загальний часовий виробіток складає 35-40 годин в тиждень (відповідно 140-160 годин в місяць). Протягом кожного місяця студенти мають від 8 і більше вихідних днів (в середньому 2-3 дні в тиждень). В період проходження практики студенти також отримують 25 днів оплачуваної відпустки (12 днів – за перше півріччя і 13 днів – за друге півріччя). 

Після закінчення стажування практиканти отримують сертифікат за німецьким зразком!

Процес пошуку учасників освітньо-виробничої практики ZAV та оформлення дозвільних документів здійснюється наступним чином:

Крок 1. Подача заявки через заповнення реєстраційної форми онлайн. Для участі у програмі ZAV необхідно зібрати перший пакет документів. Зауважте, що в разі необхідності, Ви повинні бути готові надати на нашу вимогу й інші додаткові документи або їх копії. Прийом заявок триває круглорічно! 

Крок 2. Наша організація формує перший пакет документації та пересилає його до Федерального агентства по працевлаштуванню. Цей процес може тривати від декількох днів до декількох тижнів. Просимо врахувати, що ми не впливаємо на безпосередній вибір конкретного виду та місця проходження практики за побажаннями студентів. Ці питання вирішуються вже самими практикодавцями, які контактують з Федеральним агентством по працевлаштуванню на основі поданих Вами даних та особистих мовних навичок. Тому студенти повинні бути готові до будь-якого виду діяльності. 

Крок 3. Потенційний практикодавець, отримавши необхідні дані, проводить онлайн-співбесіду з практикантом. У разі її успішного проходження, нам потрібно надіслати в оригіналі другий пакет документів, які ми перенаправляємо у Німеччину до Федерального агентства по працевлаштуванню. 

Крок 4. Федеральне агентство по працевлаштуванню підготовлює для студента дозвіл для проходження практики (нім. Einvernehmen), який офіційно підписується Федеральним агентством по працевлаштуванню. В документі чітко прописано назву організації, часові рамки діяльності, ставку погодинної оплати праці, забезпеченість житлом та адресу установи-практикодавця тощо. Цей процес поштової пересилки по Німеччині та оформлення паперів займає в середньому 4-5 тижнів. В цей період здійснюється оплата сервісно-організаційних послуг.

Крок 5. За допомогою поштової пересилки студент отримує паперовий примірник дозволу для проходження практики, що є кінцевим етапом оформлення документів на в'їзд в Німеччину. В більшості випадків поштовий лист з документацією з Німеччини в Україну йде від 3 до 6 тижнів.

Крок 6. Студент займається відкриттям німецької національної візи та купівлею квитків для подорожі. Також, щоб уникнути зайвих клопотів, можна скористатися додатковими послугами нашої організації. 

УВАГА! ПІСЛЯ 24 ЛЮТОГО 2022 РОКУ ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ НЕ ПОТРЕБУЮТЬ ВІДКРИТТЯ ВІЗИ ДЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ В НІМЕЧЧИНІ. ПІСЛЯ ПРИБУТТЯ ДОСТАТНЬО ОФОРМИТИ РЕЄСТРАЦІЮ ТА ОТРИМАТИ ПОСВІДЧЕННЯ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ (нім. FIKTIONSBESCHEINIGUNG), ЯКЕ ДОЗВОЛЯЄ ЛЕГАЛЬНО ПРОЖИВАТИ ТА ПРОХОДИТИ ПРАКТИКУ.