Канікулярна практика

Канікулярна практика для іноземних студентів в Німеччині - це спеціальна державна програма обміну студентів Федерального агентства по працевлаштуванню (нім. Bundesagentur für Arbeit), яка надає іноземним студентам унікальну можливість впродовж літніх канікул на період від 2 до 3 місяців офіційно жити і практикуватися, ознайомлюватися з культурою та традиціями, вивчати німецьку мову, подорожувати в Німеччині, оскільки щороку тисячі німецьких практикодавців по цілому світі шукають студентів, бажаючих познайомитися не тільки з німецькою ментальністю, відшліфувати знання німецької мови, але й заробити солідні грошові активи.

З року в рік Федеральне агентство по працевлаштуванню разом з Німецькою біржею праці пропонують тисячі вакансій в найрізноманітніших сферах діяльності. Отримання можливості проходження практики в Німеччині в першу чергу залежить від рівня знання німецької мови та побажань, на основі якого студенти можуть бути зайнятими в найрізноманітніших сферах, серед яких:

- сільське господарство;

- ветеринарна медицина;

- ландшафтний дизайн та озеленення;

- логістика та складська діяльність;

- електроенергетика;

- приладо- та машинобудування;

- торгівля;

- ресторанна справа;

- готельний бізнес;

- туризм. 

Крім того, існують вакансії, які не потребують високого рівня знання німецької мови, але за умови володіння англійською на середньому і вищому рівнях!

Детальний перелік вакансій канікулярної практики знайдете у розділі "Вакансії".

Проте, незалежно від рівня знання мови, мінімальна погодинна оплата праці є однаковою для всіх практикантів і з 1 січня 2025 року складає 12,82 євро (відповідно мінімальний місячний дохід - приблизно 2167 євро), але може бути і більшою в залежності від виду виконуваних робіт (наприклад, в системній гастрономії за нічні зміни та (чи) святкові дні здійснюється доплата в розмірі 15 % від погодинного окладу). Крім того, багато практикодавців використовують форми грошової мотивації студентів за якісно виконану роботу, тому оплата може бути і вищою.

Німецьке законодавство суворо регулює трудові відносини для студентів, тому в будь-якій галузі іноземні студенти можуть бути зайнятими не більше 8-9 годин з 0,5-годинною обідньою перервою, 5-6 днів на тиждень. А загальний часовий виробіток складає 35-40 годин в тиждень (відповідно 140-170 годин в місяць).

Процес пошуку учасників програми ZAV та оформлення дозвільних документів здійснюється наступним чином:

Крок 1. Подача заявки через заповнення реєстраційної форми онлайн. Для участі у програмі ZAV необхідно заповнити усі реєстраційні документи. Зауважте, що в разі необхідності, Ви повинні бути готові надати на нашу вимогу й інші додаткові документи або їх копії. Щороку прийом заявок починається з 1 вересня.

Крок 2. Наша організація формує необхідний пакет документації та пересилає його до Федерального агентства по працевлаштуванню. Цей процес може тривати від декількох днів до декількох тижнів. Просимо врахувати, що ми не впливаємо на безпосередній вибір конкретного виду та місця проходження практики за побажаннями студентів. Ці питання вирішуються вже самими практикодавцями, які контактують з Федеральним агентством по працевлаштуванню на основі поданих Вами даних та особистих мовних навичок. Тому студенти повинні бути готові до будь-якого виду діяльності. Також ніколи не існує повної гарантії отримання вакансії!

Крок 3. Потенційний практикодавець, отримавши необхідні дані, підготовлює для студента дозвіл для проходження практики (нім. Genehmigung), який офіційно підписується Федеральним агентством по працевлаштуванню. В документі чітко прописано назву організації, часові рамки діяльності, ставку погодинної оплати праці, забезпеченість житлом та адресу установи-практикодавця тощо. Цей процес поштової пересилки по Німеччині та оформлення паперів займає в середньому 4-5 тижнів. В цей період сплачується повна оплата сервісно-організаційних послуг.

Крок 4. За допомогою поштової пересилки студент особисто отримує паперовий або електронний примірник дозволу для проходження практики, що є кінцевим етапом оформлення документів на в'їзд в Німеччину. В більшості випадків поштовий лист з контрактом з Німеччини в Україну йде від 3 до 6 тижнів, залежно від місцерозташування федеральної землі.

Крок 5. Студент займається оформленням страхівки та купівлею квитків для подорожі. Також, щоб уникнути зайвих клопотів, можна скористатися додатковими послугами нашої організації.