Sprichst Du Deutsch? Німеччина чекає на тебе! Сотні вакансій! Реєструйся!

Зразки трудових контрактів студентів

Загальна інформація

Працевлаштування іноземних студентів в Німеччині - це спеціальна державна програма Федерального агенства по працевлаштуванню (нім. Bundesagentur für Arbeit), яка надає іноземним студентам унікальну можливість впродовж літніх чи зимових канікул на період від 2 до 3 місяців офіційно жити і працювати в Німеччині, оскільки щороку тисячі німецьких роботодавців по цілому світі шукають студентів, бажаючих познайомитися не тільки з німецькою культурою та ментальністю, підтягнути свої знання німецької мови, але й заробити солідні грошові активи.

З року в рік Федеральне агенство по працевлаштуванню разом з Німецькою біржею праці пропонують тисячі вакансій в найрізноманітніших сферах діяльності. Отримання можливості сезонного підробітку в Німеччині в першу чергу залежить від рівня знання німецької мови, на основі якого студенти можуть:

- працювати в галузі системної гастрономії (заклади швидкого харчування), якщо вони володіють німецькою мовою на низькому розмовному рівні (А2 або 1-2 роки мовних занять). В основному це працевлаштування, яке пов'язане зі роботою в якості допоміжного кухонного персоналу, касирів в підприємствах типу McDonald's.

- працювати в сфері готельно-ресторанного бізнесу, якщо загальний рівень знання німецької мови є середнім та вищим середнього (від В1 або 4 і більше років вивчення мови). Ця галузь пропонує студентам широкий вибір робочих вакансій, що в основному стосуються обслуговуючого персоналу ресторанів, кафе, їдалень, готелів та аналогічних засобів розміщення (зелених садиб, пансіонатів, готельних комплексів тощо). Загалом це вакансії продавців, касирів, помічників на кухні, офіціантів, покоївок, адміністраторів рецепшину, консультантів та ін.

Крім того, існують вакансії, які не потребують високого рівня знання німецької мови, але за умови володіння англійською на середньому і вищому рівнях!

Проте, незалежно від рівня знання мови, мінімальна погодинна оплата праці є однаковою для всіх працівників і з 1 січня 2017 року складає 8,84 євро (відповідно мінімальний місячний дохід - 1498 євро),але може бути і більшим в залежності від кількості трудових годин та виду виконуваних робіт (за роботу в нічні зміни та (чи) святкові дні здійснюється доплата в розмірі 15 % від погодинного окладу). Крім того, багато роботодавців використовують форми грошової мотивації робітників за якісно виконану роботу, тому оплата може бути і вищою.

Німецьке трудове законодавство суворо регулює трудові відносини, тому в будь-якій галузі іноземні студенти працюють за 8-годинним трудовим графіком з 0,5-годинною обідньою перервою, не більше 5 днів на тиждень. А загальний часовий виробіток складає 40 годин в тиждень (160 годин в місяць).

Процес пошуку учасників та оформлення трудових відносин з роботодацем здійснюється наступним чином:

Крок 1. Подача заявки через заповнення реєстраційної форми он-лайн. Для участі у програмі необхідно заповнити усі реєстраційні документи. Зауважте, що в разі необхідності, Ви повинні бути готові надати на нашу вимогу й інші додаткові документи або їх копії.

Крок 2. Наша організація формує необхідний пакет документації та займається пошуком роботодавця в Німеччині. Цей процес може тривати від декількох днів до декількох тижнів. Просимо врахувати, що ми не впливаємо на безпосередній вибір конкретного виду працевлаштування та місця майбутньої роботи за побажаннями студентів. Ці питання вирішуються вже самими роботодавцями на основі поданих Вами даних та особистих мовних навичок. Тому студенти повинні бути готові до будь-якого виду трудової діяльності. Також ніколи не існує повної гарантії отримання робочого місця!

Крок 3. Потенційний роботодавець, отримавши необхідні дані, підготовлює для студента дозвіл на роботу (нім. Аrbeitsgenehmigung), який офіційно підписується Федеральним агенством по працевлаштуванню. В документі чітко прописано назву організації, часові рамки працевлаштування, ставку погодинної оплати праці, забезпеченість житлом та адресу установи-роботодавця тощо. Цей процес поштової пересилки по Німеччині та оформлення паперів займає в середньому 4-5 тижнів. Зразки трудових дозволів можна переглянути тут. В цей період сплачується організаційний збір.

Крок 4. За допомогою поштової пересилки студент особисто отримує паперовий примірник трудового контракту, що є кінцевим етапом оформлення дозволу на працевлаштування. В більшості випадків поштовий лист з контрактом з Німеччини в Україну йде від 3 до 6 тижнів, залежно від місцерозташування федеральної землі.

Кожен студент ВУЗу, який хоча б 1-2 роки вивчав німецьку мову, має хороші шанси потрапити до Німеччини за програмою канікулярного працевлаштування. Тому не втрачайте свій унікальний шанс втілити свою мрію відвідати Німеччину та скористайтеся нашими послугами з працевлаштування!