Sprichst Du Deutsch? Німеччина чекає на тебе! Сотні вакансій! Реєструйся!

Зразки контрактів студентів

Загальна інформація

Практика для іноземних студентів в Німеччині - це спеціальна державна програма Федерального агенства по працевлаштуванню (нім. Bundesagentur für Arbeit), яка надає іноземним студентам унікальну можливість впродовж літніх чи зимових канікул на період від 2 до 3 місяців офіційно жити і практикуватися в Німеччині, оскільки щороку тисячі німецьких роботодавців по цілому світі шукають студентів, бажаючих познайомитися не тільки з німецькою культурою та ментальністю, підтягнути свої знання німецької мови, але й заробити солідні грошові активи.

З року в рік Федеральне агенство по працевлаштуванню разом з Німецькою біржею праці пропонують тисячі вакансій в найрізноманітніших сферах діяльності. Отримання можливості сезонного підробітку та проходження практики в Німеччині в першу чергу залежить від рівня знання німецької мови, на основі якого студенти можуть:

- працювати в галузі системної гастрономії (заклади швидкого харчування), якщо вони володіють німецькою мовою на низькому розмовному рівні (А2 або 1-2 роки мовних занять). В основному це працевлаштування, яке пов'язане зі роботою в якості допоміжного кухонного персоналу, касирів в підприємствах типу McDonald's.

- працювати в сфері готельно-ресторанного бізнесу, якщо загальний рівень знання німецької мови є середнім та вищим середнього (від В1 або 4 і більше років вивчення мови). Ця галузь пропонує студентам широкий вибір вакансій для практикантів, що в основному стосуються обслуговуючого персоналу ресторанів, кафе, їдалень, готелів та аналогічних засобів розміщення (зелених садиб, пансіонатів, готельних комплексів тощо). Загалом це вакансії продавців, касирів, помічників на кухні, офіціантів, покоївок, адміністраторів рецепшину, консультантів та ін.

Крім того, існують вакансії, які не потребують високого рівня знання німецької мови, але за умови володіння англійською на середньому і вищому рівнях!

Проте, незалежно від рівня знання мови, мінімальна погодинна оплата праці є однаковою для всіх практикантів і з 1 січня 2017 року складає 8,84 євро (відповідно мінімальний місячний дохід - 1498 євро),але може бути і більшим в залежності від кількості трудових годин та виду виконуваних робіт (наприклад, в системній гастрономії за роботу в нічні зміни та (чи) святкові дні здійснюється доплата в розмірі 15 % від погодинного окладу). Крім того, багато роботодавців використовують форми грошової мотивації студентів за якісно виконану роботу, тому оплата може бути і вищою.

Німецьке трудове законодавство суворо регулює трудові відносини, тому в будь-якій галузі іноземні студенти працюють за 8-9-годинним трудовим графіком з 0,5-годинною обідньою перервою, не більше 5-6 днів на тиждень. А загальний часовий виробіток складає 35-40 годин в тиждень (відповідно 140-160 годин в місяць).

Процес пошуку учасників та оформлення дозвільних документів здійснюється наступним чином:

Крок 1. Подача заявки через заповнення реєстраційної форми он-лайн. Для участі у програмі необхідно заповнити усі реєстраційні документи. Зауважте, що в разі необхідності, Ви повинні бути готові надати на нашу вимогу й інші додаткові документи або їх копії. Щороку прийом заявок починається з 1 вересня як на зимове, так і на літнє працевлаштування.

Крок 2. Наша організація формує необхідний пакет документації та пересилає її до Федерального агенства по працевлаштуванню. Цей процес може тривати від декількох днів до декількох тижнів. Просимо врахувати, що ми не впливаємо на безпосередній вибір конкретного виду працевлаштування та місця майбутньої роботи за побажаннями студентів. Ці питання вирішуються вже самими роботодавцями, які контактують з Федеральним агенством по працевлаштуванню на основі поданих Вами даних та особистих мовних навичок. Тому студенти повинні бути готові до будь-якого виду трудової діяльності. Також ніколи не існує повної гарантії отримання робочого місця!

Крок 3. Потенційний роботодавець, отримавши необхідні дані, підготовлює для студента дозвіл для проходження практики (нім. Аrbeitsgenehmigung), який офіційно підписується Федеральним агенством по працевлаштуванню. В документі чітко прописано назву організації, часові рамки діяльності, ставку погодинної оплати праці, забезпеченість житлом та адресу установи-роботодавця тощо. Цей процес поштової пересилки по Німеччині та оформлення паперів займає в середньому 4-5 тижнів. Зразки дозволів можна переглянути тут. В цей період сплачується організаційний збір.

Крок 4. За допомогою поштової пересилки студент особисто отримує паперовий примірник контракту, що є кінцевим етапом оформлення дозволу на в'їзд в Німеччину. В більшості випадків поштовий лист з контрактом з Німеччини в Україну йде від 3 до 6 тижнів, залежно від місцерозташування федеральної землі.

Кожен студент українського ВУЗу, який хоча б 1-2 роки вивчав німецьку мову, має хороші шанси потрапити до Німеччини за програмою ZAV. Тому не втрачайте свій унікальний шанс втілити свою мрію відвідати Німеччину та скористайтеся нашими супровідно-консультаційними послугами!